Znajdź Nas:

43 841 28 31
ogrodowystylzalecze@home.pl

Pon - Pt 8.00 - 16.00
Po godz. 16.00: +48 663 734 143

WIÓR OSIKOWY


w3

Wiór osikowy był stosowany jako pokrycie dachowe od stuleci. Początkowo wióra osikowego używano do krycia dachów obiektów sakralnych, karczm oraz budynków gospodarczych zamożnych ludzi. Trend ten zaczął zanikać po wojnie, jednak dziś powraca trend na naturalne, ekologiczne dachy, które budzą zachwyt. Jest to propozycja dla koneserów, zwolenników tradycyjnych i ekologicznych rozwiązań w architekturze. Nie ustępuje takim naturalnym pokryciom dachowym jak trzcina czy też słoma.

Drewno to jeden z najwszechstronniejszych materiałów budowlanych, naturalny, szeroko dostępny, łatwy w obróbce, a jednocześnie wytrzymały. Jako materiał jest wykorzystywany do budowy domków drewnianych, altan oraz pozostałych elementów architektury ogrodowe, jak również do wykonywania pokryć dachowych z wióra osikowego.

Wiór osikowy to strugane deseczki o długości 40 cm, szerokości 8-10 cm i grubości 4-5 mm. Przygotowywane są z mokrego i okorowanego drewna osikowego, które po wysuszeniu nie wchłania wody. Wióry są strugane wzdłuż włókien, dzięki czemu nie pękają i nie kruszą się podczas układania. Osika wytwarza specyficzny zapach, który odstrasza szkodniki, dzięki czemu nie ma konieczności ich impregnacji.

Dlaczego wiór?

- wiórem można pokryć dach różnych kształtów
- niezwykle trwałe – żywotność bez impregnacji sięga ponad 40 lat
- zapewniają komfortowe warunki cieplne oraz akustyczne
- lekkie – ciężar ułożonego pokrycia wynosi ok. 18kg/m2
- wysoka jakość i estetyka

DOPASOWUJEMY SIĘ DO TWOICH POTRZEB

Podoba Ci się altanka/domek, którego nie posiadamy w naszej ofercie? Proszę przesłać zdjęcie, a oczywiście w ramach naszych możliwości przedstawimy swoją ofertę, która może okazać się bardziej atrakcyjna.

43 841 28 31
Kontakt